
Kiskunfélegyháza
Kiskunfélegyháza Budapest és Szeged között az M5-ös autópálya mellett, Bács-Kiskun vármegyében fekszik.
Kiskunfélegyháza Budapest és Szeged között az M5-ös autópálya mellett, Bács-Kiskun vármegyében fekszik.
Kiskunhalas Budapesttől 148 kilométerre délre, Kecskeméttől 63 kilométerre dél-délnyugatra fekszik. Az 1920–1940 és 1945–1950 között Bihar vármegye székhelye volt, mivel a trianoni békeszerződés alapján Nagyvárad Romániához került.
Az Alföld keleti részének közepén helyezkedik el, a Berettyó folyó partján, Debrecentől 40, Nagyváradtól mintegy 35 kilométerre.
2002 óta világörökségi helyszín, a Tokaj-hegyaljai történelmi borvidék kultúrtáj része, “Zemplén fővárosa”, Hegyalja legnagyobb települése, Zemplén vármegye egykori székhelye.
Nevét a határában lévő 122 vaskori halomsírról kapta. I.e. 7-6. században építette a hallstatti-kultúra népe. A város a budapesti agglomerációban, Pest megyében, az Érdi járás második legnépesebb települése.
A Budapesttől mintegy 40 kilométerre, a Kiskunság kapujában, a Duna mentén fekvő település 2021. szeptemberében, csaknem 150 év után kapta vissza a városi címét. Ennek kapcsán jártunk utána, hogy a
A település nevének legendája, hogy egyes források szerint I. Endre, Árpád-házi király, amikor hazatért oroszföldi száműzetéséből, 1056 körül Visegrádon, kolostort alapított görög szertartású szerzetesekkel, András apostolnak, Oroszország védőszentjének tiszteletére.
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, Sátoraljaújhelytől 12 km-re, a Zempléni-hegység lábánál fekszik a festői szépségű Sárospatak.
Budapesten mindössze hat kerület lakosságának száma haladja meg a 100 000 főt, ezek közé tartozik a 18-dik.
A jászok az elmúlt évezredben hagyományaik és kultúrájuk megőrzése mellett asszimilálódtak, Magyarországon számtalan település őrzi a népcsoport nevét, a Jászság fővárosának pedig Jászberényt tekintjük.